Firmanıza pazarlama danışmanlığı yapmak.

 

Avrupa, standart ülkeler gurubur . Buradaki firmalarla yapacağınız fiyat teklifleri ve ürün tanıtım reklamları çok önemlidir. Nasıl Türkiye’nin kendine göre satış kültürü var ise avrupanında bir alış ve satış kültürü vardır. Avrupada nasıl bir reklam kampanyası ile kalıcı olmanınızı ve alıcı firmaların sizi unutmamanızı  sağlamak için projeler sunmak ve fiyat listesi hazırlamak

Fiyat listesinde olması gerekenleri  belirlemenize yardımcı  olabilir, fiyat listenizi nasıl hazırlayacağınızı gösterebilirim.

 

      Ürünlerinize dair toptan fiyat listeniz muhtemelen ticari müşterilerinizin en çok kullandığı dokümanınızdır. Müşteri adaylarınız fiyat listenize bakarak karlılık analizi yaparlar ve sipariş verirler.

      Fiyat listenizi doğru, eksiksiz ve anlaşılır yapamazsanız müşteriyi ve siparişi kaçırabilirsiniz. Ürününüzü kaç liradan toptancılara sunmalısınız? Kaç liradan perakendecilere. Toptancılara ve perakendecilere sunacağınız iskonto ve vadeler ne olmalı? İskonto ve vadeleri neyin karşılığında sunmalısınız? Tüm fiyat ve vadeler sonrasında ne kadar kar elde etmeyi planlıyorsunuz?

 

     Biz bu konuda müşterilerimize avrupanın satış sisteminin sunumu  ve Ar-Ge’ye fikirler vermek fiyatlama yapmak kampanya planlamak pazarlama planı hazırlamak rekabet analizi hazırlamak temel performans göstergeleri için tablolar ve raporlar hazırlamak

Sürdürülebilir büyüme stratejisi belirlemek

 

 

Pazarlama Danışmanlığımız size ne kazandırır?

 

  • Pazarı ve müşteri gereksinimlerini objektif olarak yansıtan bir stratejik planınız olur
  • Buna uygun pazarlama planlaması ve uygulaması yapmanızı sağlar
  • Pazarlama vizyonunuzu daha hızlı gerçekleştirmenizi sağlar.
  • Gereksiz pazarlama faaliyetlerini eleyerek pazarlama bütçesinden tasarruf sağlar.
  • Pazarlama faaliyetlerinin uygulama aşamasındaki hataları, zaman ve para kayıplarını minimuma indirir.
  • Reklam ajansı, halkla ilişkiler firması vb. tedarikçilerinizle daha verimli bir işbirliği yapmanızı sağlar.
  • Pazardaki rekabet gücünüz artar.


 

 

 Pazarlama süreci yönetimi

 

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Ibrahim Tuncer